Son dakika haberi bulunmamaktadır.   İletişim  
TopluKonut.org
Anasayfa | Haber Ara | Foto Galeri | Videolar | Anketler | Sitene Ekle | RSS Kaynağı|

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

TOKİ Altgelir Grubu Şartları Değişti

azami aile geliri sınırını net bin liradan 2600 liraya, İstanbul'daki projeler için ise 2 bin 500 liradan 3 bin 100 liraya çıkarıldı.

Kategori  Kategori : TOKİ Başvuru Şartları
Yorumlar  Yorum Sayısı : 14
Okunma  Okunma : 68372
Tarih  Tarih : 15 Aralık 2010, 11:14

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TOKİ  alt gelir grubuna yönelik konutlarda azami aile geliri sınırını net bin liradan 2600 liraya, İstanbul'daki projeler için ise 2 bin 500 liradan 3 bin 100 liraya çıkardı.

Alt gelir grubundaki vatandaşlara yönelik projelere başvuru yapılabilmesi için, vatandaşların, projenin bulunduğu il-ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor veya projenin bulunduğu il veya ilçe nüfusuna kayıtlı olma gerekiyor.

Şehit Aileleri, Maluller  ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracaklarda ise en az 5 yıllık süre aranacak.

Bu kişilerin, 25 yaş ve üzerinde, daha önce TOKİ'den konut satın almamış veya konut kredisi kullanmamış olması, kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı bağımsız herhangi bir gayrimenkulün olmaması gerekiyor. Şehit aileleri, maluller ile dul ve yetimleri için bu şartlar dikkate alınmıyor. Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda 25 yaş şartı aranmıyor.

Başvuru şartları uyarınca, alt gelir grubuna yönelik konutlara başvuracakların azim aylık hane halkı geliri, net 2 bin 600 lira olarak belirlendi. Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 2 bin 600 olması gerekiyor. İstanbul'daki projelerde, azami aile gelir şartı 3 bin 100 lira olarak uygulanacak.

Söz konusu başvuru şartlarına sahip olanların başvuruları, ''Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimleri'', ''Kore Gazisi, Kıbrıs ve Vatani Hizmet Gazileri'', ''En az yüzde 50 özürlü vatandaşlar'', ''Diğer alıcı adayları'' olmak üzere 4 kategoride kabul edilecek.
Başvuru sahiplerinin, gelir ve durumlarını, belgelendirmeleri gerekiyor.

YOKSUL GRUBU BAŞVURU ŞARTLARI


Yoksul vatandaşlara yönelik konut projelerine başvuracakların, Sosyal Güvenlik Kurumu'na tabi olmaması gerekiyor. Yeşil Kart sahipleri, 2022 sayılı kanun kapsamında maaş alanlar ve 3294 sayılı kanun kapsamında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonu'ndan yararlananlar bu projelerden konut alabilecek.

Söz konusu şartlarına sahip olanların başvuruları, ''en az yüzde 50 özürlü vatandaşlar'' ve ''diğer alıcı adaylar'' olmak üzere 2 kategoride kabul edilecek.
Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek.

Alt gelir grubu ve yoksul konutu projelerinde hak sahibi olup sözleşme imzalayanlar, konutlarını borçları bitene kadar devredemeyecekler. Ayrıca, sözleşme imzalanan konut için borç bitene kadar, alıcının veya ailesi için ikamet koşulu aranacak, alıcının, kendisinin, eşinin veya çocuklarının söz konusu konutta ikamet etmediklerinin tespit edilmesi halinde sözleşmeleri feshedilecek.

Kaynak : milliyetemlak.com
Bu haberi paylaş: Google Favorilerime Ekle Google Facebook'a GönderFacebook Yahoo'ya EkleYahoo Digg'e EkleDigg Del.icio.us'a EkleDel.icio.us
Yazdırılabilir SayfaYazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Bu habere toplam 14 yorum yazılmıştır.

Hatice derebag [ 13 Mart 2016, 00:44 ]
Saygılar,benim %80 engelli 6 yasinda oğlum var.İki oğlum var ev hanimiyim.eşim şuan asker.sorum durumuna gore engelli oğlum bu kampanyalardan yararlanabiliyormu beni bu konuda aydınlatır misiniz acil cvb bekliyorum.
Engin yavuz [ 21 Ekim 2015, 14:30 ]
Başarılarınızın devamını temenlı ederım
hikmet [ 07 Temmuz 2015, 19:54 ]
Arkadaşlar bos bos siyaset yapmayın yukarıda ailenin en fazla maasindan bahsediyor yani 2600 dan yukarisina olmadigindan bahsediyor 2600 tl nin altindakiler faydalaniyor insansanlarin kafasini karistirmayalim lütfen

Yorumların tamamını okumak için tıklayın.

TOKİ Başvuru Şartları

En Çok Okunan Haberler

ANKET

Ne Kadar Aylık Taksitlerle TOKİ'den Ev Alabilirsiniz ?

Tüm Anketler

TopluKonut.org sitede yer alan dış bağlantı linklerinden sorumluluk taşımamaktadır.TopluKonut.org © 2009-2016 Tüm hakları saklıdır
RSS Kaynağı | Yazar Girişi

Altyapı: