Son dakika haberi bulunmamaktadır.   İletişim  
TopluKonut.org
Anasayfa | Haber Ara | Foto Galeri | Videolar | Anketler | Sitene Ekle | RSS Kaynağı|

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Eskişehir Satılık Daire - evkolay.net

Eskişehir’e gittiğinizde mutlaka Yazılıkaya’yı (Midas Anıtı), Odunpazarı evlerini, Adalar’ı, Bilim Deney Merkez’ini, Bilim Kültür ve Sanat Parkı’nı, Çağdaş Cam Sanatları Müzesi’ni, Cumhuriyet Tarihi Müzesi’ni, Devrim Arabası’nı, Haller Gençlik Merkezi’ni, Hamamlarını, Japon Bahçesini, Karikatür Müzesi’ni, Kurşunlu Cami ve Müzesi’ni Uçak Müzesi’ni, Sabancı Uzay Evi’ni mutlaka görmeli ve meşhur çiğböreğinden mutlaka ama mutlaka yemelisiniz.

Kategori  Kategori : Sizin İçin Seçtiklerimiz
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
Okunma  Okunma : 5004
Tarih  Tarih : 11 Nisan 2014, 10:47

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ESKİŞEHİR SATILIK DAİRE - evkolay.net

 

Adı Eskişehir ancak yenilikleri ve ilkleri ile büyük bir dünya şehri olan eşsiz bir şehir

Eskişehir güzel ülkemizde mutlaka gidilip görülmesi gereken güzelliklere ve değerlere sahip bir şehirdir. Gidenin ve gezenin kendisine hayran kaldığı, tekrar tekrar gitmek istediği ülkemizde ve Avrupa’da küçük Venedik olarak tanınan rüya gibi bir şehirdir. Eskişehir’e gittiğinizde mutlaka kendinizden bir şeyler bulacak ve burada hayatın farklı renklerini bir arada görerek şehrin canlılığı, insanlarının sıcakkanlılığı sizi kendine bağlayacaktır. Eskişehir’in kendine has o kadar farklı özellikleri vardır ki burada keyifsiz ve sıkıcı zaman geçirmeniz mümkün değildir. Orta Anadolu’nun Batı’ya açılan kapısı noktasında bulunan Eskişehir satılık daire seçenekleri ile de oldukça zengin ve ihtiyacınıza cevap verecek her çeşit konutlara sahip bir ilimizdir.

Kısaca Eskişehir

Eskişehir’in tarihi M.Ö. 14. Yüzyıla kadar dayanmaktadır. Hititler’in büyük bir uygarlık kurduğu il, tarih boyunca sürekli olarak önemli bir merkez olmuş ve bu önemini Selçuklu, Osmanlı zamanında da devam ettirmiş, Cumhuriyet döneminde korumuş ve günümüzde de halen ülkemizin en önemli şehirleri arasında yer almaktadır. Eskişehir’in içinden geçen Porsuk çayı şehrin Küçük Venedik unvanını almasına sebep olmaktadır. Porsuk çayı çevresinde bulunan eğlence mekanları sevdiklerinizle hoş zaman geçirmek için oldukça idealdir. Her kesime hitap eden eğlence mekanları çoğu zaman ünlü simaları da ağırlamaktadır. Şehrin büyüleyici atmosferi dizi ve sinema ekibini de buraya çekmekte ve Eskişehir ülkemizde İstanbul ve Ankara’dan sonra en fazla sinema ve dizi çekimi yapılan iller arasında başta gelmektedir. Şehrin en önemli özellikleri ise başta lületaşıdır. Beyaz altın olarak adlandırılan bu taş süs eşyası ve özellikle de pipo yapımında kullanılmaktadır. Lületaşının radyasyon emici özelliğinin bulunması sebebi ile de uzay gemilerinin yalıtımı için kullanılmaktadır. Eskişehir dünyada önemli bir maden olan bor madeninin de önemli rezerv merkezlerinden birisidir. Eskişehir’ gittiğinizde Altıhan Lületaşı El Sanatları Çarşısı’na mutlaka giderek burada nasıl işlendiğini ve nasıl eşya haline getirildiğiniz canlı olarak izleyebilirsiniz.

Gittiğinizde mutlaka yapmanız gerekenler

Eskişehir’e gittiğinizde mutlaka Yazılıkaya’yı (Midas Anıtı), Odunpazarı evlerini, Adalar’ı, Bilim Deney Merkez’ini, Bilim Kültür ve Sanat Parkı’nı, Çağdaş Cam Sanatları Müzesi’ni, Cumhuriyet Tarihi Müzesi’ni, Devrim Arabası’nı, Haller Gençlik Merkezi’ni, Hamamlarını, Japon Bahçesini, Karikatür Müzesi’ni, Kurşunlu Cami ve Müzesi’ni Uçak Müzesi’ni, Sabancı Uzay Evi’ni mutlaka görmeli ve meşhur çiğböreğinden mutlaka ama mutlaka yemelisiniz.

Eskişehir her zaman ilklerin şehri

Eskişehir Osmanlı’dan günümüze birçok önemli alanda hep ilkleri gerçekleştiren şehir olmuştur. İlk verginin alınması, ilk hutbenin okunması, ilk Temyiz Mahkemesinin kurulması, ilk Türk otomobilin üretilmesi, ilk lokomotif üretimi, ilk F-16 motoru üretimi, ilk helikopter parçası üretimi, ilk yüksek hızlı tren seferinin yapılması bunlardan sadece birkaçıdır. Emlak sektöründe de birçok önemli yapıya ve gelişmelere sahne olan Eskişehir kentsel dönüşümde de öncü ve eşsiz konutlara sahip bir ilimizdir. Eğer Eskişehir’de yaşıyor veya yaşamayı düşünüyorsanız şimdi Eskişehir’den emlak almanın tam zamanı, siz de Eskişehir satılık daire ilanlarını aşağıdaki linkten kolayca bulabilir ve Eskişehir’de geleceğe yatırımınızı yapabilirsiniz.

http://www.evkolay.net/satilik-daire/eskisehir


Bu haberi paylaş: Google Favorilerime Ekle Google Facebook'a GönderFacebook Yahoo'ya EkleYahoo Digg'e EkleDigg Del.icio.us'a EkleDel.icio.us
Yazdırılabilir SayfaYazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Sizin İçin Seçtiklerimiz

En Çok Okunan Haberler

ANKET

Ne Kadar Aylık Taksitlerle TOKİ'den Ev Alabilirsiniz ?

Tüm Anketler

TopluKonut.org sitede yer alan dış bağlantı linklerinden sorumluluk taşımamaktadır.TopluKonut.org © 2009-2016 Tüm hakları saklıdır
RSS Kaynağı | Yazar Girişi

Altyapı: