Son dakika haberi bulunmamaktadır.   İletişim  
TopluKonut.org
Anasayfa | Haber Ara | Foto Galeri | Videolar | Anketler | Sitene Ekle | RSS Kaynağı|

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Mantolama ile Binalarda Isı Yalıtımı Yapmanın Önemi

İzmir Mantolama ile Binalarınızda Yalıtım Yaparak %70e Varan Enerji ve Isı Tasarrufu Sağlayabilirsiniz.

Kategori  Kategori : Siding
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
Okunma  Okunma : 6833
Tarih  Tarih : 14 Kasım 2013, 20:58

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto


Ülkemizdeki bilinçsiz yapılaşma ve kanunlarda ki boşluklar neticesinde yapılan konutlarda maalesef ısı yalıtımı uzun bir süre yapılmamış, maliyetler sebebi ile görmezden gelinmiştir. Bina sahipleri ince ya da yalıtımsız duvarlar inşa ederek, tasarruf yaptıklarını düşünse de, yıllar boyunca o binanın soğuması ve ısınması için harcanan enerjinin inşaat maliyetlerinden yüksek olması ile hata yaptıklarının farkına varmalarını sağlamıştır.

Konutlarda yetersiz ısı yalıtımı yapılmış duvarlar yüzünden her sene tonlarca kömür yada doğal gaz ülkemiz ekonomisi için bir yara haline gelmiştir. Geçtiğimiz senelerde bunu fark eden devletimiz; binalarda ısı yalıtımı çıkarttığı kanunla duyurmuştur. Artık binalarda ısı yalıtımı zorunlu hale gelmiştir. Böylelikle binalar %70 e yakın ısı ve yakıt tasarrufu sağlar hale gelmiştir.

Son yıllarda binalarda ısı yalıtımı,* dış cephede duvarların üstüne yapıştırılarak uygulanan yüksek dansite sıkıştırılmış köpük sayesinde yapılmaktadır. Bu uygulama işlemine ise mantolama denilmektedir. Mantolama, hem ucuz ve hafiftir hemde dekoratif amaçlı kullanılırsa binalar için görsel bir şölen haline gelmektedir. Sıkıştırılmış köpük üstüne hazırlanmış kimyasal harç sayesinde Dekoratif Mantolama levhaları; bir nevi binanızı dıştan saran, ısı ve ses yalıtımı sağlayan bir zırh haline gelir. Hem esnek hemde koruyucu özelliğe sahiptir. Özel model ve grenli boya ile uygulandığı taktirde binanız yepyeni bir görünüşe sahip olacaktır.

Düz Mantolama mı yoksa Dekoratif Mantolama mı tercih edeceğiz diye sorarsanız cevabımız emin olun size kalmış olacaktır. Tek dikkat edilmesi gereken şey malzemenizin uzun ömürlü ve kaliteli olmasıdır. Köpük üzerindenki harcın esnek ve kalın olmasına dikkat etmelisiniz. İlk aşamada mali olarak size bir yük getirse de uzun yıllar boyunca boşa harcadığınız paranızı düşündüğünüzde emin olun kardasınız. Nerdeyse bütün bankaların, binalarda dış cephe yalıtımında kullanılmak üzere düşük faizlerle kredi verdiğini de unutmayın!!!

Peki!!! Binalarımızda ısı yalıtım sağlamak için mantolama malzemesinin nerden temin edeceğiz? Tabiki Türkiyede geniş dağıtım ağına sahip olan ve yüksek üretim kapasitesi ile dikkat çeken İzmir Mantolama'dan. 444 31 06 telefon numarasından yada www.izmirmantolama.com adresinden ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz. *Ayrıca Türkiyede yalnız belli bölgelere değil bütün illerine mal sevki yapabilmektedir. Telefon yada internet üzerinden iletişime geçmeniz durumda, ücretsiz bir şekilde mantolama keşifinden yararlanabileceksiniz. Artık yakıta ve elektriğe harcanan paralara SON!!!

Bu haberi paylaş: Google Favorilerime Ekle Google Facebook'a GönderFacebook Yahoo'ya EkleYahoo Digg'e EkleDigg Del.icio.us'a EkleDel.icio.us
Yazdırılabilir SayfaYazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Siding

En Çok Okunan Haberler

ANKET

Ne Kadar Aylık Taksitlerle TOKİ'den Ev Alabilirsiniz ?

Tüm Anketler

TopluKonut.org sitede yer alan dış bağlantı linklerinden sorumluluk taşımamaktadır.TopluKonut.org © 2009-2016 Tüm hakları saklıdır
RSS Kaynağı | Yazar Girişi

Altyapı: